Haberin Yeni Adresi

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşmeye Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankasına seslenmesinin ardından faiz oranlarında başlayan düşüş devam ediyor. Özellikle konut kredisi faiz oranlarının düşmesini beklediğini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, oranların yüksek olduğunun altını çizmişti.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşmeye Devam Ediyor
17 Ağustos 2016 - 13:45 'de eklendi

Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaptığı konuşmada özellikle konut kredisi faiz oranında düşüş beklediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilk yanıt Ziraat Bankası’ndan geldi. Konut kredisi faiz oranlarını 1 puanın altına çektiğini belirten Ziraat Bankası, yeni faiz oranlarını internet sitesinden duyurdu.

Ziraat Bankasının ardından ülkemizde hizmet veren diğer bankalar da faiz oranlarında indirime gidiyor. Türkiye Ekonomi Bankası ve Finansbank, konut kredisi faiz oranını düşürdüğünü açıklayan diğer bankalar oldu. Faiz oranlarında meydana gelen düşüşün sonrasında yüksek orandan kredi kullananlara da yapılandırma seçeneği doğdu. Yeni kredi almak isteyenlerin yanı sıra kredisini yapılandırmak isteyenlerin de yüksek kazanç sağladığı yeni oranlar, hafta başından itibaren tüketiciye sunuldu.

Kredi Yapılandırması İçin Büyük Fırsat

Son aylarda 1.10 civarında olan konut kredisi faiz oranları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine gerilemiş, 1 puanın altına düşmüştü. Durum böyle olunca kredisini yapılandırmak isteyenler için de büyük fırsat yarattı. Kullandığınız kredinin faiz oranı şuan ki güncel oranlardan yüksek ise sizlerde kredinizi yeniden yapılandırmak için bankanıza başvurabilir, kredinizde yapılacak olan yapılandırma ile binlerce lira kar elde edebilirsiniz.

Kredi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Özellikle konut kredilerinde sıkça rastlanan yeniden yapılandırma işlemi, krediyi kullanan tüketiciye kazandırdığı binlerce Türk Lirası ve taksit miktarında meydana gelen düşüş ile bilinmektedir. Yapılandırma işlemi için öncelikle iyi bir hesaplama yapmalı, bu yapılandırma işleminden zararlı çıkmayacağınızdan emin olmalısınız. Kar ya da zararı en kolay hesaplama yöntemi ise çektiğiniz kredinin aylık ödemesi ve toplam geri ödemesi ile yeni kredinin aylık ödemesi ve toplam geri ödemesini karşılaştırmak olacaktır.

Son Eklenenler
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Son Dakika Haberleri
İLGİLİ HABERLER