Haberin Yeni Adresi

Bedelli Askerlik 2017’de Gelecek Mi Herkes Merak Ediyor

Bedelli Askerlik 2017’de Gelecek Mi Herkes Merak Ediyor
27 Mayıs 2017 - 15:07 'de eklendi

Son dönemde kulislerde ve özellikle sosyal paylaşım platformu Twitter’da çok fazla konuşulan konu haline gelen Bedelli Askerlik ile ilgili beklentiler çok büyük. Özellikle son dönemde bir çok kesimden destek alan gençlerin sıkıntılarını dile getirme şekilleri de onların ihtiyaçlarını ortaya koyuyor.

Çok ciddi bir kitle olduklarını ispatlayan gençlerin çeşitli sıkıntıları var. Kimisinin aileleri rahatsız, kimilerinin iş sıkıntıları var. Bunların hepsi de Bedelli Askerlik yasası ile aslında çözülebilecek. Şu anda gerek Numan Kurtulmuş, gerekse, Fikri Işık’ın açıklamaları olumsuz olmasına rağmen, gençlerin inancı aslında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce yapmış oldukları açıklamaların satır aralarında buldukları bazı kelimeler.

Pekiyi herkesin merak ettiği ve ciddi bir kitlenin istediği gibi 2017 yılında Bedelli Askerlik çıkacak mı ? Özellikle son dönemde basının da bu konuya eğilmesiyle birlikte olayın tekrar gündeme gelmesine çok yakın gibi bakılıyor. Son olarak BBP Başkanı Mustafa Destici’nin de twitter’dan yapmış olduğu açıklamalar Bedelli Askerlik Platformu yetkilileri tarafından olumlu karşılanırken, ” Acaba Bedelli Askerlik Geliyor Mu ?” sorularını da beraberinde getirdi.

Bu arada özellikle AKP’ye yakınlığı ve siyasal tahminlerinde çok başarılı olduğu bilinen Ankara Kuşu kullanıcı adına sahip twitter kullanıcısının ”Mayıs ayında, GBT ve işten çıkartmalar ile ilgili sıkıntıların giderileceği ” ”Ekim ayında Bedelli Askerlik çıkacağı.” yönündeki twitleri de Bedelli Askerlik bekleyenleri daha da heyecanlandırıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak? En son bedelli askerlik 2014 yılında çıkmıştı ve ciddi bir kitle yararlanmıştı.

Son Eklenenler
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Son Dakika Haberleri
İLGİLİ HABERLER