Haberin Yeni Adresi

FETÖ Davasında İnanılmaz Gerçekler Ortaya Çıkıyor

FETÖ Davasında İnanılmaz Gerçekler Ortaya Çıkıyor
22 Nisan 2017 - 11:54 'de eklendi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kapsamında Kars’ta hazırlanan darbe girişimi sonrası iddianamede, 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylarda inanılmaz gerçekler ortaya çıkmaya devam ediyor. Kars 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 24 Nisan günü başlayacak olan FETÖ 15 Temmuz Gecesi Darbe Girişimi davası karşısında geceleyin ve sabahleyin yaşanan olaylarda iddianamede inanılmaz bilgiler yer aldı.

Emir ile birlikte birliklerinden askeri zırhlı araçları ile birlikte çıkan askerler bunun bir devlete darbe girişimini öğrendikten sonra birliklerine dönmeye çalışan askerin ifadeleri yer aldı. 15 Temmuz gecesi Kars’ta İl Emniyet Müdürlüğü önünde görev yapacaklarını bildirilen askerler bunların darbe girişimi olduklarını öğrenince ifadelerinde şunları söylediler:

15 Temmuz gecesi görev icabı zırhlı araçlar ile birlikte şehriye görev yapacağımız emrini aldıktan sonra birlikten çıktıktan sonra telefonlarımıza tank durmadan şehir içinde devriye atması gerektiğini ve önünüze gelen engellerin hepsinin ezilip halkın can güvenliği konusunda ise kendileri sorumlu olduğunu belirten bir mesaj attılar. Bu mesajın gelmesi üzerine bizde darbe girişimi olduğunu anlayıp hemen kışlaya geri dönmek üzere yola çıktık. Kışlaya geldiğimiz zaman kapıda Yarbay tarafından hemen görev yerine dönmemizi emretti. Bizlerde tankı lojmanın nizamiyesinde müsait bir yere çıkıp lojmanda içerisinde bulunarak göreve gitmedik ifadelerini kullandı.
Başka askerlerin ifadesi ise daha çarpıcı olup yarbayın verdiği cevaplar ise darbe gecesi daha inanılmaz olayları ortaya çıkardı. Darbe girişimi olduktan sonra askerler kışlalarına geri dönmek istediğinden en büyük tepkiyi Yarbay Nihat Uçan’dan alıp geri dönme emrini kimden aldıkları ve geri dönen askerleri kışlaya olmadığı ifadeleri yer verildi. Askerler halk üzerime geliyor tankı o insanların üzerine sürmeyeceklerini söylediklerine ise hiçbir şey demeden bizi nizamiyeden içeri almadı.

Hazırlanan iddianamede şu an için 36 askeri personeli ilgilendirmekte olup bunların 28 tanesi şuan için tutuklu olmakta olup haklarında anayasayı ihlal TBMM ortadan kaldırma hükümeti düşürmek FETÖ/PYD terör örgütü üyeliği gibi suçlamalardan dolayı haklarında üç kez ağırlaştırılmış müebbet istendi. Ayrıca aralarından başka personellerinden sadece FETÖ/PYD terör örgütüne üye olmaktan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası için iddianamede yer aldı.

24 Nisan’da başlayacak olan dava Kars 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek olup şuan için iddianamede tam olarak hazırlanmış olup mahkeme günü için hazır. Tutuklu adayların bazıları ile görüntülü bir şekilde mahkemeye katılabileceğini söylenirken bazıları ise direk mahkemeye getirilip hakim karşısına çıkacak.

Son Eklenenler
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Son Dakika Haberleri
İLGİLİ HABERLER