Haberin Yeni Adresi

Kiraz İlçesinde Kaçırılan Kız 24 Saatte Kurtarıldı

İzmir’in Kiraz ilçesinde küçük yaştaki kızları kaçırıp daha sonra ise para karşılığında evlendirme olayları çok fazla gündeme gelmiş ve son bir olayda Jandarma geniş çaplı operasyon yaparak 17 yaşındaki kızı yakaladılar.

Kiraz İlçesinde Kaçırılan Kız 24 Saatte Kurtarıldı
22 Nisan 2017 - 12:28 'de eklendi

İzmir’in Kiraz ilçesin kız kaçırıp para karşılığında evlendirme olayları çok fazla olmaya başlayınca son olay Jandarmaya yakalanıp suçlular kıskıvrak yakalandı. En çok Sırımlı ve Olgunları köylerinde olan bu olayların adresi bu sefer Kiraz ilçesine bağlı başka bir köyde gerçekleşti. Yaklaşık olarak 3 sene içerisinde 80 küçük yaştaki kızın kaçırılıp para karşılığın evlendirildiği düşünülüyor.

Yapılan şikayet üzerine 17 yaşındaki olan G.S geçen hafta tanışmış olduğu 21 yaşındaki Adem K. İle tanıştı. Adem K. 17 yaşındaki kızın evde tek olduğunu öğrenince yanına aldığı 3 arkadaşı ile birlikte genç kızın evine gittiler. Daha sonra Adem K. Genç kızı çağırıp onu çok sevdiğini ve kendisi ile kaçmasını söyleyip kızdan istemediği cevabı alınca ipler burada koptu.

Daha sonra ise Adem K. Arkadaşlarından yardım isteyerek kızın ağzını bantladılar kızı zorla arabaya bindirip kaçmaya başladılar. Burada kız karşı çıkıp boğuşma yaşadıkları sırada Adem K telefonu yere düşürdü. Adem K ve arkadaşları birlikte kızı kaçırıp ormanda bulunan bir kulübeye kilitlediler. Kızın babası olay sırasında köy kahvesinde bulunurken eve gittiğinde kızını göremeyince ve haber alamayınca hemen Jandarmayı arayıp olayı bildirdi.

Nefes Kesen Operasyon Başladı

Olay yerine gelen Jandarma ekipleri hemen bir araştırma yaparak olay yerinde Adem K. nın olduğunu sapladıkları bir telefona ulaşıp buradan teknik takip sayesinde kiminle görüşüp hemen geniş çaplı bir araştırma yapıldı. Teknik araştırma sonrası ise telefon sinyallerinden birinin alınıp ormanlık alanda bir kulübe de olduklarını tespit edildi.

Operasyonu bizzat İl Alay Komutanı tarafından yönetilip kısa süre içerisinde bir çok asker ormanlık içerisinde nizam alarak operasyona başladılar. 17 yaşındaki genç kızın kilitli olarak tutulduğu kulübeden kurtulup diğer 4 kişide operasyon ile yakalandı. Alınan ifadelerinde Adem K tutuklanırken diğer yanında 3 kişide tutuksuz olmak üzere serbest bırakıldı. Adem K verdiği ifade zorla kaçmadığını kendisinin istediğini ifade etti. Ancak 17 yaşındaki kız ve ailesi 4 kişiden şikâyetçi oldu.

İlçede bu olayların çok fazla yaşanması üzerine bir çok devlet makamı seferberlik yaparak ilçe ve köylerde gerekli olarak bilgilendirme yapılarak genç yaştaki kızları bilgilendirip onları daha güvenli oldukları söylemek için çeşitli etkinlikler yapılmaya devam edildi.

Son Eklenenler
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Son Dakika Haberleri
İLGİLİ HABERLER