Haberin Yeni Adresi

PKK’nın Nefes Alacak Yeri Kalmadı

PKK’nın Nefes Alacak Yeri Kalmadı
22 Nisan 2017 - 22:05 'de eklendi

Geniş çaplı olarak Şırnak, Hakkari, Bingöl, Diyarbakır ve Tunceli de yürütülen operasyonlarda 16 terörist etkisiz hale getirirken çok sayıda mühimmat, silah ve gıda malzemeleri ele geçirildi. Bunlardan 2 tanesi saldırı hazırlığı yaparken yakalanarak etkisiz hale getirirdi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından geniş çaplı olarak 21 ve 22 Nisan’da yürütülen operasyonlara dair açıklamalarda bulundu. PKK etkisiz hale getirmek için yapılan operasyon çerçevesinde Şırnak ve Hakkari de 14 terörist yakalandı. Şırnak da yürütülen operasyonda ise 3 terörist Uludere mevkiinde ise 8 terörist etkisiz hale getirildi.
Teröristlerin yakalandığı bölgelerde yapılan arama çalışmaların bir çok mühimmat ele geçirilirken roketatar ve bir çok yüksek kiloda patlayıcı maddeler ele geçirildi.

İşbirlikçi Yakalandı
Diyarbakır da devam eden operasyonlarda Lice ilçesinde PKK ya çalışan bir iş birlikçi yakalandı. İş birlikçiye yapılan operasyonda fişek, tüfek ve çok sayıda patlayıcı maddeler haricinde mühimmatlar ele geçirildi. Bomba yapımında tespit edilen patlayıcı maddeler ise imha edildi.
Bingöl’ün Karlıova ilçesinde PKK yönelik operasyonlar devam ederken herhangi bir terörist yakalanmazken ancak bölgede çok sayıda mühimmat bulunurken arama çalışma ve tarama faaliyetleri daha geniş alanda sürdürülmeye devam edildi.

Saldırı Hazırlığındayken Yakalandılar
Alınan istihbaratı değerlendiren askerler Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 2 teröristi yakaladı. Yakalanan teröristler ise askeri üs bölgelerine bir saldırı hazırlığında olduğu öğrenildi.
Hakkari de ise diğer ilçelerinde PKK yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ederken bir çok ilçesinde yapılan operasyonlarda çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Bunlardan en ilginci ise el yapımı patlayıcılar olurken daha önceki saldırılarda kullanılan yüksek sayıda amonyum nitrat gibi kimyasallar ele geçirilerek imha edildi.
Tunceli’de ise yapılan operasyonlarda PKK ait olan sığınaklar ele geçirilip imha edilirken bir çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Son Eklenenler
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Son Dakika Haberleri
İLGİLİ HABERLER