Haberin Yeni Adresi

A Spor Muhaberilerine Çirkin Saldırı

A Spor Muhaberilerine Çirkin Saldırı
23 Nisan 2017 - 11:46 'de eklendi

Rize’de oynanan Çaykur Rizespor – Başakşehir karşılaşmasının ardından yaşananlar, spora ve sporculara yakışmadı. Spor Toto Süper Ligde 2. sırada yer alan Başakşehir, Rize’de oynanan karşılaşmayı 3-3 tamamlayıp, sahadan 1 puan ile ayrılmıştı.

Futbolcuların stadyumdan ayrılmak için otobüse yürüdükleri sırada yaşanan olaylar hem geceye hem de Türk futboluna damga vurdu. Nedeni henüz bilinmemesine rağmen, otobüse doğru yürüyen futbolculardan Volkan Babacan, bir anda A Spor muhabirine doğru ilerleyerek muhabiri itmeye başladı. Olaydan 10 dakika önce A Spor canlı yayınına 3G ile bağlanan ve karşılaşma hakkında bilgi veren A Spor muhabiri Selman Kurtulmuş, bu itişmenin sonucunda yerde kaldı.

A Spor muhabirinin yere düşmesinin ardından Başakşehir takımında stopper olarak görev yapan Yalçın’ın da yerde bulunan muhabirin yüzüne tekme attığı görünüyor.

A Spor Muhabiri Olayı Anlattı

Önce Volkan Babacan boğazımdan tutarak beni geri geri itmeye başladı. Volkan sana yakışıyor mu? dememe rağmen, arkadan gelen futbolcular da vurmaya başladı. A Spor muhabirleri hastaneye giderek darp raporu aldı. A Spor ekibi daha sonra kendilerini döven futbolculardan şikayetçi oldu.

Rize’de saldırıya uğrayan A Spor muhabirleri Başakşehir Kulübünden herhangi bir yetkili ismin kendilerine ulaşmadığını ve özür dilemediğini iletti. Sosyal medyada, yazılı ve görsel medyada geniş yankı bulan olayda futbolculara ve çalışanlara yönelik kendilerinin bir hakareti olmadığını belirtti.

Olayın ardından karakola giderek şikayetçi olduklarını belirten basın mensupları, yaşadıkları olayın nedenini de bilmediklerini iletti.

Bilgi Kirliliği Oluştu!

Özellikle sosyal medya da yer alan çok fazla kirli bilgi olduğunu belirten A Spor muhabirleri, Emre Belezoğlu’nun bu saldırılarda yer almadığını, milli futbolcuya gereksiz yere yüklenildiğini dile getirdi. Kendilerinin futbolculara yönelik bir hakareti olmadığını belirten A Spor muhabirleri, tartışma nedenini de bilmediklerini iddia etti.

Kendi İçimizde Cezalar Verilecek

Rizespor Başakşehir karşılaşmasının ardından yaşananlar ile ilgili bir açıklamada bulunan kulüp yetkilileri, yaşanan olayların detayını öğrenerek, kendi içlerinde gerekli cezaların da verileceğini açıkladı ve çirkin görüntülerden dolayı hem basın mensuplarından hem de seyircilerden özür diledi.

İşte yaşananların görüntüleri;

Son Eklenenler
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Son Dakika Haberleri
İLGİLİ HABERLER