Haberin Yeni Adresi

Alibaba’nın Kurucusundan Dehşet Verici Açıklama

İnternet aleminin en büyük 2. e-ticaret sitesi olarak bilinen Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, yaptığı açıklama ile insanları şaşkına çevirdi. Ma yaptığı açıklamada ‘’İnsanlar seneler boyunca devam edecek olan acıya şimdiden hazırlansın. İnternet, gelecek senelerde ekonomiyi bozacak.’’ İfadelerini kullandı.

Alibaba’nın Kurucusundan Dehşet Verici Açıklama
29 Nisan 2017 - 14:31 'de eklendi

Online alışveriş sitesi denildiği zaman akla ilk gelen sitelerden biri olan Alibaba’nın kurucu Jack Ma, Çin’de yapılan bir girişimcilik konferansına konuşmacı olarak katıldı. Gelecekten umutlu bir şekilde konuşması ile bilinen Ma, bu sefer yaptığı açıklama görenleri şaşkına çevirdi.

Ma yaptığı açıklamada, önceden online ticaret ile birlikte perakendeciliğin bozulacağını ifade ettiğini, fakat kimsenin bunu dinlemediğini ifade etti. Ma konuşmasının devamında, kişilerin yeni teknolojiler hakkında daha dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Jack Ma ‘’İnsanlar senelerce sürecek olan acıya hazırlık olsun’’ ifadesi ile dinleyenleri korkuttu.

Alibaba’nın Kurucusu’nda Sert Açıklamalar
Eğitim sistemlerinin gelişmesi gerektiğine dem vuran CEO, internet ekonomisin nedeniyle meydana gelecek olan darbeye karşı şimdiden önlemler alınması gerektiğinin altını çizdi. Robotlar ile çalışılması gerektiğini ifade eden Ma şu açıklamalarda bulundu; ‘’ Önümüzdeki 30 sene içinde mutluluktan daha fazla acı yaşanacak. Bu acı toplum çatışmaların tetikleyecek. Sanayi de bundan dolayı hasar görecek.”

Jack Ma, yeni teknolojilere ayak uyduramayan ve uydurma potansiyeli bulunmadığını düşündüğü firmalar hakkında sert yorumlar yaptı. Şirketlerin odaklanması gereken çok önemli iki teknoloji olduğunu ifade eden CEO, bunların ‘’yapay zeka’’ ve ‘’bulut tabanlı bilgisayar sistemleri’’ olduğunu ifade etti.

Şikayet Etmek Gereksiz
Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’nın sert açıklamaları “Eğer yöneticiler yeni teknolojilere ayak uydurmakta zorlanıyorsa, genç inanları işe alarak onlardan yardım almalılar.” Şeklinde devam etti. Şikayet etmenin gereksiz olduğunu vurgulayan Ma, Online sistemler için milyonlar kişiye iş imkanı yarattığını vurguladı.

Jack Ma, robotların sadece insanların yapamadıklarını yapması gerektiği konusuna değindi. Aksi takdirde robotların sadece iş arkadaşı olabileceğini belirtti. Ma, Bankları da hedefine aldı ve kişilerin daha fazla kredi alabilir durumda olması gerektiğine dikkat çekti.

Alibaba 199 yılında kuruldu ve bugün dünyanın en büyük 2. E-ticaret sitesi olarak biliniyor. 200 milyar dolar piyasa değeri olan şirket, 2017’nin başından günümüze kadar hisselerinde yüzde 30 oranında artış ağladı.

Son Eklenenler
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Son Dakika Haberleri
İLGİLİ HABERLER