Haberin Yeni Adresi

Türkiye’de Sosyal Medya Kullanımında Büyük Artış!

Türkiye’de Sosyal Medya Kullanımında Büyük Artış!
28 Nisan 2017 - 21:41 'de eklendi

Türkiye’de sosyal medya kullanımı her geçen gün artıyor. Yapılan bir açıklamada, Türkiye’de sosyal medya kullanan kişi sayısının geçen seneye oranla yüzde 37 arttığı ifade edildi. Twitter, instagram,facebook gibi hesapların kullanımındaki artışı gösteren bu oran, Türkiye’deki sosyal medya kullanımı artışının ne kadar fazla olduğunu ifade ediyor.

Sosyal medya kullanımı Dünya üzerinde arttığı gibi Türkiye’de de büyük bir hızla artmaya devam ediyor. CROVU’nun açıkladığı rakamlara göre Türkiye’deki sosyal medya kullanım oranı geçen seneye göre yüzde 37 oranında arttı. Buradan da sosyal medya kullanmayan 3 kişiden 1’inin, bu sene içinde sosyal medya kullanmaya başladığını anlayabiliriz. Sosyal medya sayfalarını profesyonel olarak yöneten markaların online satış rakamları ise yüzde 40 oranında arttı. Buradan internet üzerinden alışverişin son senedeki ne kadar fazla arttığını anlayabiliriz. Sosyal Medya Danışmalığı mesleğinin oluşma nedeni olarak bunlar gözükmektedir.

7’den 77’ye Herkes Sosyal Medya Hesabı Kulllanıyor!
Sosyal medya 7de 77’ye herkesin içinde bulunduğu bir alandır. E- ticaret markaları sosyal medya kullanımın artmasından önemli rol oynamaktadır. Kişiler e-ticaret sitelerini takip etmek için sosyal medya kullanırlar. Bunun dışında gündem takibi yapabilme açısından oldukça kullanışlı olan sosyal medya hesapları, kişilerin hayatında vazgeçilmez hale gelmiştir. E-ticaret sektöründe tanınırlıklarını arttırmak isteyen firmalar, sosyal medya konusunda uzman kişilerden yardım almaktadır. Sosyal medyanın günümüzdeki kullanım alanın geniş olduğunun farkında olan firmalar bu şekilde satışlarını arttırmayı amaçlar.

Günümüzün Mesleği Sosyal Medya Danışmanlığı
Sosyal medya hesabı kurmayan firmalar, sosyal medya sahibi firmaların satışlarındaki artışı görerek sosyal medya hesabı açmaya başlamıştır. Bu şekilde satışlarını arttırmayı ön göre firmalar, sosyal medya hesaplarını profesyonel ellere telim etmek isterler. Bu nedenle sosyal medya danışmalığı mesleği ortaya çıkmıştır. Sosyal medya danışmanlığı gün geçtikçe daha değerli bir hale gelmiştir. Bundan senelerce önce geleceğin mesleği olarak görülen sosyal medya danışmalığı, günümüzde günümüzün mesleği olmayı başarmıştır.

Son zamanlarda sosyal medya uygulamaların artması ile birlikte, kişi başına düşen sosyal medya hesabı 5’e yakınlaşmıştır. Bu bir hayli yüksek bir rakamdır. Sosyal medya fenomenlerinin artması ile birlikte, bu alana olan ilgi artmaktadır.

Son Eklenenler
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Son Dakika Haberleri
İLGİLİ HABERLER